Skuteczne leczenie hemoroidów


Żylaki odbytu popularnie nazywane hemoroidami, choć dotyczą połowy Polaków, nadal uważane są za dolegliwość wstydliwą. Powoduje to, że wiele osób nie podejmuje ich leczenia, choć jest wiele sposobów na skuteczne pozbycie się ich.

 

Hemoroidy – objawy i przyczyny

 

Pierwszymi objawami pojawienia się żylaków odbytu jest świąd w okolicach odbytu, potem może pojawić się ból utrudniający siedzenie lub chodzenie. Hemoroidy zewnętrzne są wyraźnie wyczuwalne w postaci małych guzków rozmieszczonych wokół odbytu.

 

Najważniejszymi przyczynami powstania hemoroidów są niewłaściwa dieta i siedzący tryb życia, które powodują zaparcia. Szczególnie narażeni na ich powstanie są kierowcy i osoby spędzające wiele godzin przy komputerze. Hemoroidy często pojawiają się podczas porodu w wyniku silnych bólów partych.

 

Domowe sposoby na hemoroidy

 

Wczesne rozpoczęcie leczenia hemoroidów jest bardzo skuteczne i wystarczające mogą być sposoby domowe. Najprostsze jest stosowanie nasiadówek z naparów ziołowych. Można robić je z szałwii, kasztanowca lub rumianku, trzeba robić to jednak systematycznie, aż do zniknięcia guzków. Dolegliwości bólowe zmniejszą okłady z lodu lub aloesu.

 

Walka z hemoroidami nie będzie skuteczna bez likwidacji przyczyny, czyli zmiany diety. Należy wzbogacić ją w produkty bogate w błonnik, który reguluje perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnianie.

 

Siła natury na hemoroidy

 

Wiele chorób (w tym żylaki odbytu) można wyleczyć metodami naturalnymi. Ziołolecznictwo od dawna wykorzystuje właściwości lecznicze roślin. Bogate w witaminy, biopierwiastki, naturalne związki chemiczne dostarczają organizmowi wszystkie niezbędne składniki, dzięki którym organizm nabiera odporności i zdolności do pokonywania chorób. Zaletą stosowania naturalnych sposobów leczenia jest brak skutków ubocznych, zwłaszcza na wątrobę i układ pokarmowy.

 

Procto Vitale na hemoroidy

 

To naturalna mieszanka ziołowa, którą możemy kupić w internecie. Zastosowane w niej rośliny pozwalają na skuteczne pozbycie się hemoroidów w ciągu 2 tygodni. Wykorzystane w niej w odpowiednich proporcjach rośliny nie tylko likwidują hemoroidy, ale pozytywnie wpływają na cały organizm dostarczając mu niezbędne składniki odżywcze. Procto Vitale zawiera wyłącznie składniki naturalne, a w jego składzie znajduje się przede wszystkim szałwia, skrzyp, prawoślaz lekarski i rdest ptasi. Zioła na hemoroidy okazały się skuteczne zarówno w likwidacji objawów jak i samych guzków.

 

Leczenie hemoroidów

 

W aptekach dostępnych jest wiele preparatów na hemoroidy. Mogą mieć postać tabletek, czopków lub maści. Wiele z nich zawiera szałwię, kasztanowiec, korę dębu oraz dodatkowe substancje chemiczne. Małe hemoroidy likwidują skutecznie, ale w stanach zaawansowanych tylko łagodzą dolegliwości, dlatego tak ważne jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie leczenia.

Sprawdź także: Testy alergiczne

Inne metody likwidacji hemoroidów

 

Zaawansowany stan choroby hemoroidalnej wymaga interwencji lekarza –proktologa. Najczęściej stosowaną metodą jest metoda Barrona nazywana „gumowaniem”. Polega ona na podwiązywaniu guzków i odcięciu dopływu krwi. Guzki powoli obumierają i w końcu odpadają. Z innych metod stosowane są:

  • laseroterapia,
  • skleroterapia (wstrzykiwanie specjalnego płynu),
  • krioterapia,
  • cięcie chirurgiczne.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: http://ziolanahemoroidy.pl