Dermapen


Dermapen to nowoczesne urządzenie wykorzystywane w najlepszych gabinetach dermatologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Jego działanie podobne jest do derma rollerów z tą jednak różnicą, że Dermapen jest dużo bardziej skuteczny, bezpieczny a zabiegi są w pełni bezbolesne.

 

Jak działa Dermapen?

 

To konstrukcja przypominająca swoim wyglądem niewielki długopis. Dzięki malej głowicy może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc na skórze, na przykład w okolicach kącików ust, uszu czy okolicach oczu. Co więcej, Dermapen posiada system wymiennych, jednorazowych kartridży z 12 molibdenowymi igiełkami, których nie pokryto chromem ani niklem – dzięki temu szansę na skorzystanie z zabiegów mają również osoby uczulone na tego typu metale. Opatentowano też system AOVN, który jako pierwszy w tego rodzaju urządzeniach pozwala na wprawienie w ruch igiełki o tak dużej częstotliwości – to aż 1300 nakłuć na sekundę.

Sama zasada działania urządzenia jest prosta. Pulsujące igiełki wbijają się w naskórek powodując mikro nakłucia. Ciekawe jest to, że głębokość iniekcji skórnych można dowolnie regulować (od 05 mm do 2,5 mm). Dzięki temu dermatolog ma pełna kontrolę nad przeprowadzanym zabiegiem. Zawsze będzie on skuteczny, ale też bezpieczny – nie ma tu mowy o uszkodzeniu skóry.

Chociaż efekty zabiegu widać natychmiast to zaleca się zastosowanie całej serii, od 3 do 6 zabiegów jednak o konkretnej ilości i odstępach czasu pomiędzy nimi może decydować tylko lekarz dermatolog, który przeprowadza zabiegi.

Sprawdź także:Leczenie nowotworów złośliwych

 

Dla kogo przeznaczone są zabiegi Dermapenem?

 

Coraz częściej Dermapen zastępuje skalpel. Na bieżąco odkrywa się jego kolejne korzystne właściwości. Przede wszystkim stosuje się go na skórze twarzy w celu zniwelowania drobnych zmarszczeń, przebarwień czy blizn po trądziku. Trzeba jednak zaznaczyć, ze spektakularne efekty osiąga się również w celu niwelowania oznak wiotczejącego naskórka oraz zbyt małej elastyczności skóry. Co więcej, Dermapen można stosować w leczeniu rozstępów i usuwaniu blizn. Świetne efekty wykazuje w celu leczenia nadmiernego wypadania włosów na skórze głowy.

Pamiętajmy, że mikro nakłucia skóry pobudzają ją w sposób naturalny do samoistnej regeneracji. To nie wszystko bowiem pionowe iniekcje pozwalają na lepsze wchłanianie w głąb skórę składników odżywczych, które nakłada się bezpośrednio po wykonaniu zabiegu Dermapenem.

Zabiegi Dermapenem można wykonywać na skórze twarzy, ale również szyi, dekolcie, brzuchu, pośladkach, biodrach, plecach, udach, piersiach czy skórze głowy. Tak naprawdę w każdym miejscu, które potrzebuje naturalnej odbudowy.

Chociaż zabieg jest w pełni skuteczny i nie powoduje żadnych powikłań to nie mogą korzystać z niego kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przeciwwskazaniem są także rany skóry, znaczne podrażnienia naskórka, czynny trądzik, czynna opryszczka, stany zapalne, choroby skóry, takie jak łuszczyca, bielactwo czy świerzb.

mezoterapia na przebarwienia gdańsk