Jak usunąć zmarszczki?

Jak usunąć zmarszczki?

Nie ma co się oszukiwać, że o zdrowy a przede wszystkim młody wygląd możemy w łatwy sposób zawalczyć przy zastosowaniu naturalnych, domowych sposobów. Jeśli nie odziedziczyłyśmy idealnych genów młodości to żadne cudowne kremy nie pomogą nam pozbyć się zmarszczek. Co więcej, pamiętajmy, że te pierwsze pojawiają się na twarzy już po ukończeniu 25 roku życia a najczęściej dokuczają nam te na czole, w okolicach oczu i kącikach ust.

Dzisiaj najpopularniejszymi i najbardziej skutecznymi sposobami na walkę ze zmarszczkami są zabiegi medycyny estetycznej. To techniki, dzięki którym bez ingerencji chirurgicznej możemy odzyskać piękny i młody wygląd oraz cieszyć się napiętą i gładką skórą. Jednym z najbardziej popularnych sposobów jest dzisiaj zastosowanie kwasu hialuronowego.

Ten nie tylko wygładza skórę i jest doskonałym wypełniaczem bruzd, ale również świetnie nawilża. Co więcej, kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, jest więc całkowicie bezpieczny. Do niwelowania zmarszczek można wykorzystywać preparaty z kwasem tego rodzaju do stosowania zewnętrznego a dla jeszcze lepszego efektu można nim ostrzykiwać zmarszczki.

Kolejną metodą jest wykorzystanie toksyny botulinowej.

Zabiegi te powszechnie nazywane są botoksem jednak często mylone są niekorzystnym wpływem na stan skóry. Trzeba jasno podkreślić, że jej wykorzystywanie jest całkowicie bezpieczne a tzw. botoks jest naturalną toksyną. Co więcej, pełny efekt zabiegu widoczny jest już po 7-14 dniach

– mówi dr n. med. Igor Michajłowski z Clinica Dermatologica, specjalizujący się m.in. w profesjonalnych zabiegach dermatologii estetycznej.

Po zabiegu zmarszczki wygładzają się, a twarz uzyskuje promienny i młodszy wygląd. Zawdzięczamy to osłabieniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, które jest odpowiedzialne za skurcz mięśni – wyjaśnia. Jak więc widać, medycyna estetyczna oferuje nam dzisiaj szereg nieinwazyjnych, ale za to w 100% bezpiecznych zabiegów, dzięki którym możemy pozbyć się zmarszczek twarzy, dekoltu czy szyi.