Modelowanie sylwetki


To od budowy naszego ciała zależeć będzie dobór odpowiednich technik, które wpływać mają na jego idealne proporcje. Według trenerów personalnych, istnieją specjalne zestawy ćwiczeń, dzięki którym modelować można wybrane części ciała. Dietetycy również uznają, że tylko specjalnie dobrana dieta może przyczynić się do zamierzonych efektów. Podobnie jest zresztą z zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Ich dobór musi być właściwy biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje pacjenta. Tak naprawdę, tylko zastosowanie wszystkich wymienionych elementów przyczyni się do uzyskania idealnej figury.

 

Warto zaznaczyć, iż modelowanie sylwetki jest w każdym przypadku procesem długim i nikt nie powinien oczekiwać cudów po kilku tygodniach zmagań. Na uzyskanie doskonałego ciała potrzeba czasu, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej należy wykonywać seriami. Pierwsze rezultaty będą zauważalne po kilku miesiącach pracy a od każdego pacjenta wymaga się systematyczności, cierpliwości i samozaparcia.

 

Kto może korzystać z zabiegów modelujących sylwetkę?

 

Mylnie uważa się, iż zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które mają odpowiednio kształtować proporcje naszego ciała są metodami odchudzającymi. Chociaż rzeczywiście wpływają one na redukcję tkanki tłuszczowej to z powodzeniem mogą z nich korzystać osoby otyłe jak i te szczupłe. Nie chodzi tutaj bowiem tylko o wyszczuplenie, ale przede wszystkim o uwidocznienie atutów każdej z partii ciała i zamaskowanie niedoskonałości. Takie ma każdy z nas, nawet osoby o filigranowej figurze.

Zainteresowany zabiegami? Sprawdź najnowszą ofertę w:modelowanie sylwetki

 

 

 

 

Jakie zabiegi warto stosować?

O tym może zadecydować jedynie lekarz dermatolog. Chociaż zabiegi medycyny estetycznej są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne to nie zawsze może z nich korzystać każdy. Przeciwwskazaniem może być na przykład ciąża bądź infekcje skórne. Aby wyeliminować przeciwwskazania oraz zapobiec ewentualnym powikłaniom, pacjent musi w pierwszej kolejności odbyć wizytę kwalifikującą. To właśnie na niej specjalista dobierze odpowiedni zestaw zabiegów, opisze ich przebieg i określi potrzebną ilość.

Do tej pory największą skutecznością w kwestii modelowania sylwetki wykazywała laseroterapia, karboksyterapia oraz lipoliza iniekcyjna. Coraz częściej stosuje się również zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego oraz toksyny botulinowej. Wspomagająco zaleca się również indywidualnie dobrane masaże wyszczuplające czy antycellulitowe. Dzięki nim skóra odzyska dodatkowo jędrność.

Źródła:

http://www.artykulynazdrowie.net.pl/zabiegi/modelowanie-sylwetki/

http://poradnikzdrowia.net/modelowanie-sylwetki/