Pierwsze zmarszczki to nierzadko powód do zmartwień.


Pierwsze zmarszczki to nierzadko powód do zmartwień. Oznaki starości niekorzystnie wpływają na samoocenę i codzienne samopoczucie biorąc pod uwagę przede wszystkim kobiety – to od nich wymaga się zawsze nieskazitelnego, młodego wyglądu. Pierwszym ratunkiem są kremy przeciwzmarszczkowe jednak należy tutaj zaznaczyć, że te prawie nigdy nie zniwelują powstałych już zmian skórnych natomiast mogą skutecznie wpływać na opóźnienie procesu powstawania zmarszczek czy też blokować pojawienie się kolejnych.

Najlepszą metodą jeszcze do niedawna okazywały się być operacje plastyczne. Dzisiaj jednak skalpel coraz częściej zastępowany jest zabiegami medycyny estetycznej. To świetny sposób na bezpieczne i nieinwazyjne dla organizmu niwelowanie oznak starzenia i wszelkich niedoskonałości skóry. Tutaj wymienić można na przykład mezoterapię, zabieg który jest typowo upiększającą techniką uzyskiwania pożądanych efektów. Mezoterapia polega na wstrzyknięciu w poszczególne partie skóry specjalnie dobranego preparatu witaminowego. Te dobroczynne koktajle są zawsze dobierane przez lekarza dermatologa, który bierze pod uwagę kondycję skóry pacjenta i pożądane efekty, jakie zabieg ma wywołać. Dzięki pobudzeniu skóry naturalnymi minerałami ta staje się wygładzona i idealnie napięta. Efekty utrzymują się średnio przez pół roku.

 

Mezoterapia uznawana jest dzisiaj za prawdziwy eliksir młodości. I nie ma w tym nic dziwnego bowiem ten zabieg z dziedziny medycyny estetycznej wykazuje doskonałą skuteczność w walce z pierwszymi oznakami starzenia. Przez lekarzy i pacjentów zachwalany jest przede wszystkim dlatego, iż osoba która chce odzyskać młody wygląd nie musi kłaść się na stół operacyjny i poddawać się operacji plastycznej. Dzięki mezoterapii skóra twarzy staje się idealnie napięta, gładka i pozbawiona zmarszczek.

Sam zabieg trwa około kilkanaście minut – właśnie dlatego można go stosować nawet w trakcie przerwy w pracy. Polega na ostrzyknięciu partii twarzy specjalnie dobranym preparatem witaminowym. Najczęściej w jego składzie znajduje się kwas hialuronowy, czyli naturalnie występujący w organizmie składnik, który wraz z kolagenem odpowiada za sprężystość i dobry stan skóry.

Efekty mezoterapii są widoczne niemal natychmiast jednak na ten ostateczny należy poczekać kilka dni – w tym czasie koktajl witaminowy równomiernie rozprowadza się i wchłania w kolejne powłoki skórne.

Zabieg ten jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny. Można go wykonywać średnio co pół roku. Przeciwwskazaniem jest ciąża, karmienie piersią, nowotwory, choroby wirusowe i bakteryjne skóry czy też uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. O tym, jaki skład witamin i minerałów ma zostać wstrzyknięty w naskórek powinien decydować tylko wykwalifikowany lekarz. Zabiegi tego rodzaju najbezpieczniej jest wykonywać w gabinecie dermatologicznym bądź klinice medycyny estetycznej.

Zabiegi mezoterapii zlecane sa przede wszystkim osobom, które chcą zniwelować zmarszczki – najczęściej do gabinetów dermatologicznych pukają kobiety po 40 roku życia. Z zabiegów tego typu nie mogą jednak korzystać kobiety ciężarne, karmiące piersią czy uczulone na jakikolwiek składnik preparatu.

http://naszezdrowie.org.pl/zabiegi/mezoterapia/

http://sposobynazdrowie.info.pl/zabiegi-kosmetyczne/mezoterapia/