Skąd się biorą żylaki?


Skąd się biorą żylaki?

 

Nie da się ukryć, że żylaki to jeden z najczęściej pojawiających się problemów natury nie tylko estetycznej, ale i zdrowotnej. Na żylaki cierpi ponad 10 milionów osób w Polsce, przy czym trzeba pamiętać, że aż 7,5 miliona z nich to kobiety. Niestety, okazuje się, że nie ma skutecznej metody, która niwelowałaby ryzyko pojawienia się żylaków.

Poszerzenia żył w wyniku zaburzeń układu krążenia powstają przez długi okres nie dając żadnych symptomów. Pierwsze objawy występują zaś wtedy gdy konieczne jest już ich leczenie.

Dotychczas jedyną skuteczną metodą na trwałe pozbycie się żylaków była operacja chirurgiczna. Dzisiaj ta jest już coraz rzadziej stosowana ze względu na swoją inwazyjność oraz możliwość powikłań. Operacja z użyciem skalpela powodowała również unieruchomienie pacjenta na wiele dni i jego hospitalizację. Pomimo, iż chory pozbywał się żylaków to nadal cierpiał z powodu brzydkiego wyglądu nóg teraz zamiast żylaków widoczne były na nich wyraźne blizny. Ponieważ leczenie żylaków dotyczy przede wszystkim kobiet to łatwo sobie wyobrazić, że tym bardziej było to uciążliwe.

Co dzisiaj?

Dzisiaj najbardziej skuteczną metodą na zwalczanie niebieskich bruzd na kończynach dolnych jest laserowe leczenie żylaków. Takie pozwala na 100% pozbycie się problemu. Co więcej, po zabiegu nie jest konieczna żadna hospitalizacja a pacjent może wrócić natychmiast do dotychczasowej aktywności fizycznej. Co więcej, na nogach nie pozostają blizny a jednym zaleceniem jest noszenie przez kilka dni bądź tygodni opasek uciskowych. Dzięki temu można się pozbyć żylaków raz na zawsze.