kontakt@studiowizazueffect.com  |  500 766 666

Jak pielęgnować delikatną skórę?

Pielęgnacja skóry wrażliwej ze skłonnościami do alergii może stanowić nie lada wyzwanie. Ten rodzaj cery przy niewłaściwym traktowaniu będzie charakteryzować się częstymi podrażnieniami, zaczerwienieniem, uczuciem napięcia lub świądu, a także szorstkością lub zaburzeniami rogowacenia. Właściciele skóry delikatnej i wrażliwej powinni szczególnie dbać o codzienna higienę i pielęgnację, tak by utrzymywać swój naskórek w możliwie najlepszej kondycji. Kluczowym elementem prawidłowej pielęgnacji będzie dobór kosmetyków właściwych dla typu skóry.

Dobrze jest wprowadzić kosmetyczny minimalizm, ale nie pod względem ilości stosowanych produktów, ale zważając na ich skład.

Osoby ze skórą wrażliwą powinny unikać kosmetyków zawierających alkohol, zbędnie substancje barwiące lub zapachowe a także wykluczyć stosowanie silnych detergentów. Do mycia najlepiej sprawdzą się łagodne środki bez zawartości mydła, o neutralnym dla skóry pH.

Sprawdź także: Zamykanie naczynek Gdańsk.

Bardzo istotne jest dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry, zwłaszcza jeśli jest ona narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczne takie jak wiatr, długie przebywanie w wodzie, mróz czy silne słońce. Po każdej kąpieli, wyjściu na basen czy powrocie ze spaceru na którym panował mróz należy zadbać o to, by odbudować warstwę ochronną skóry. Pomocne będą kosmetyki długotrwale nawilżające, z zawartością substancji regenerujących naskórek.

Wśród polecanych składników w produktach kosmetycznych znajdą się między innymi mocznik, kwas mlekowy czy też alantoina, jednak lista będzie o wiele dłuższa. Rozsądnie jest wybierać w drogeriach lub aptekach te linie kosmetyków, które przeznaczone są specjalnie dla osób o wrażliwej skórze.

Zwykle takie produkty są dodatkowo przebadane pod względem działania alergizującego, oraz są pozbawione silnych substancji zapachowych.

Nie bez znaczenia jest również opakowanie produktu: o wiele lepiej u osób wrażliwych mogą sprawdzić się kremy i żele w butelce z pompką, niż te pakowane w słoiczki. Z prostego względu – kosmetyk dozowany za pomocą pompki trudniej jest zanieczyścić, zwykle również jego data ważności jest dłuższa.

Osoby z delikatną skórą stale powinny mieć pod ręką kosmetyki nawilżające do ust i rąk, ponieważ te obszary ciała w ciągu dnia narażone są na działanie czynników drażniących.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem: medicinemag.pl