kontakt@studiowizazueffect.com  |  500 766 666

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji

Bardzo wiele kobiet dba o swój wygląd. Wiele Pań nie ogranicza się tylko i wyłącznie do systematycznego stosowania kremów, ale również chętnie korzysta z medycyny estetycznej. Zatem jakim zabiegom warto się poddać?

Popularnym zabiegiem kosmetycznym, z którego w ostatnim czasie korzysta bardzo wiele kobiet jest mikrodermabrazja. To właśnie tego typu zabieg pozwala odzyskać młody wygląd.

Jednak na czym dokładnie polega?

Warto wiedzieć, iż mikrodermabrazja jest także popularnie nazywana kontrolowanym mikropeelingiem, ponieważ w szybki sposób dzięki tej technice możemy pozbyć się zmarszczek i tym samym nieco bardziej wygładzić naszą cerę. Należy mieć świadomość, iż choć tego typu zabieg często nazywany jest popularnie kontrolowanym peelingiem, charakteryzuje się znacznie silniejszym działaniem, niż zwykły kosmetyk ze sklepu.

Sprawdź także: Profesjonalna mikrodermabrazja- Dermatolog Gdańsk

Dzięki tej technice mamy możliwość złuszczenia nie tylko warstwy rogowej naskórka, ale również i głębszych warstw skóry. Przeprowadzany jest za pomocą specjalnej głowicy zaopatrzonej w pierścień. Warto pamiętać, iż w przypadku tego typu zabiegu możemy we własnym zakresie dostosować głębokość ścierania.

Zatem czy mikrodermabrazję możemy wykonywać tylko i wyłącznie na obszarze naszej twarzy?

Zdecydowanie tego typu zabieg możemy wykonać na dowolnej części naszego ciała. Najchętniej jest on rzeczywiście wykonywany przez wiele klientek na twarzy. Jest to spowodowane tym, iż dzięki niemu możemy bardzo szybko pozbyć się zmian skórnych, takich jak między innymi zaskórniki oraz rozszerzone pory lub też trądzik. To właśnie z tymi zmianami często jest bardzo trudno sobie poradzić we własnym zakresie, stąd pomysł na tego typu zabieg. Jednak warto pamiętać, iż jeżeli przykładowo borykamy się z rozstępami lub też bliznami, a także cellulitem, mikrodermabrazję możemy wykonać również na innych częściach naszego ciała.

Po tego typu zabiegu powinniśmy pamiętać o unikaniu słońca przez przynajmniej dwa tygodnie.

Coraz więcej kobiet decyduje się na poddanie się zabiegowi mikrodermabrazji. Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, ponieważ dzięki niemu możemy złuszczyć naskórek nawet głębszych warstw naszej skóry niż warstwa rogowa. Jednak należy pamiętać, iż tego typu zabieg nie tylko złuszcza nasz naskórek, ale również dotlenia oraz odżywia naszą skórę sprawiając, iż wzmacnia wchłanialność różnego rodzaju składników aktywnych, które znajdują się w kosmetykach.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem artykulynazdrowie.net.pl