kontakt@studiowizazueffect.com  |  500 766 666

Klika słów o peelingu

Złuszczanie kwasami zdecydowanie odmładza, usuwa wiele skórnych problemów. Dobrze dobrany i wykonany przez specjalistę peeling może wiele odmienić w twoim wyglądzie. Peeling medyczny polega na zaaplikowaniu substancji chemicznej, która pozwoli na usunięcie zewnętrznej warstwy naskórka. Co dzięki temu uzyskamy? Przede wszystkim znikają wszelkie przebarwienia i blizny, drobne zmarszczki i rozszerzone pory.

Sprawdź także: Peeling dermatologiczny na trądzik

Peeling reguluje wygląd nie tylko skóry przetłuszczającej się, zmniejszając łojotok, ale także suchej, poprawia również kondycję skóry, która jest dotknięta trądzikiem. W efekcie po zabiegu skóra jest o wiele gładsza, ma jednolity kolor, jest napięta i wygląda zdecydowanie młodziej.

Peeling musimy dobrać do problemu

Jeśli chorujesz na trądzik i męczysz się z zaskórnikami, grudkami zapalnymi i mikrocystami z łojem odpowiednie będzie peelingi z grupy alfahydroksykwasów (AHA) lub betahydroksykwasów (BHA). Do wyboru mamy cztery rodzaje peelingów: peeling glikolowy, salicylowy, migdałowy, a najlepsze efekty otrzymuje się w przypadku peelingu pirogronowego. Jeśli problemem są blizny pozostałe po trądziku, warto zastosować peeling TCA, jego efekt można wzmocnić łącząc peeling z zabiegiem mikrodermabrazji. W tym przypadku można stosować również peeling salicylowy, a także yellow peel.

Jeśli skóra bardzo się przetłuszcza i kłopotem jest łojotok, pory na skórze są rozszerzone, zwykle pojawiają się zaskórniki, to wtedy najlepsza będzie seria zabiegów z kwasem pirogronowym. Na kłopoty z przesuszoną skórą na twarzy odpowiedni będzie peeling z kwasem glikolowym, który odpowiada za poprawne nawilżenie skóry i odbudowuje barierę ochronną naskórka.

 

Jeśli skóra ma kolor szarawy, jest zmęczona i pokryta minimalnymi linijnymi zmarszczkami warto wybrać peeling glikolowy, który przyczyni się do tego, że skóra będzie bardziej świetlista, napięta i nawilżona, a prze to także odmłodzona.

Zwykle zabiegi wykonuje się w seriach od 4 do 6. Przerwy pomiędzy zabiegami wynoszą od jednego do trzech tygodni, a czasami nawet przedłużają się do kilku miesięcy. Jest to zależne od rodzaju peelingu i oczekiwań pacjenta. Jeśli musisz po zabiegu natychmiast wrócić do pracy – lepsze będą peelingi łagodniejsze, ale wykonywane w serii.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem zabiegiestetyczne.net.pl