kontakt@studiowizazueffect.com  |  500 766 666

Zabiegi depilacji

Depilacja to zabieg, którego skutkiem jest tymczasowe usunięcie zbędnego owłosienia z ciała. Najczęściej depilacji poddawane są: nogi, pachy, okolice bikini oraz ręce, mniej popularna jest depilacja twarzy lub okolic pleców. Istnieje wiele różnych metod usuwania owłosienia – każdy z pewnością jest w stanie odnaleźć tę metodę, która sprawdzi się u niego najlepiej.

Jakie metody depilacji możemy wyróżnić?

Jednym z najbardziej popularnych sposobów usuwania włosków jest golenie. To sposób tani i zupełnie bezbolesny, wykonywany na co dzień w domowym zaciszu. Nie jest jednak wolny od wad: golenie trzeba powtarzać praktycznie codziennie, ponieważ włoski odrastają niezwykle szybko, a na dodatek stają się twardsze, grubsze i bardziej widoczne.
Odrobinę bardziej trwała jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Niestety, ten sposób nie jest odpowiedni dla każdego. Wosk oraz pasta wiążą się z dość dużym bólem, oraz łatwo mogą doprowadzić do poważnych podrażnień naskórka.

Inną (tym razem zupełnie bezbolesną) metodą jest depilacja chemiczna, z wykorzystaniem specjalnych pianek i kremów, które po prostu rozpuszczają włoski. Tego sposobu powinni wystrzegać się alergicy, ponieważ takie produkty kosmetyczne zawierają substancje silnie drażniące skórę i u osób wrażliwych mogą wywołać odczyn alergiczny.

Ci, którzy cenią sobie trwałe efekty, mogą spróbować sięgnąć po najbardziej znaną metodę mechaniczną – czyli depilację z pomocą depilatora. To niewielkie urządzenie pozwala na szybkie wyrwanie dużej ilości włosków z wykorzystaniem głowicy wyposażonej w pęsety. Niestety, osoby o niskim progu bólu nie dadzą rady przejść tego zabiegu. Zwłaszcza w początkowej fazie jest on niezwykle bolesny, a dodatkowo może wywołać zapalenie mieszków włosowych.

Sprawdź także: Cosmelan – co to jest i jak się to stosuje?

Jeśli domowe metody nie dają zadowalających rezultatów, warto sprawdzić ofertę salonów kosmetycznych. Te mogą zaproponować depilację innymi metodami, prowadząc do bardziej trwałego efekt gładkiej skóry. Bardzo popularnym zabiegiem jest depilacja laserowa, która po serii zabiegów pozwala zatrzymać porost włosów nawet na kilka lat. Choć jest dość kosztowna, to warto w nią zainwestować. W ostatnich czasach popularność zdobywa również elektroepilacja, która jest w stanie usunąć owłosienie na stałe.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem naszezdrowie.org.pl