Depilacja laserowa jest polecana przez ekspertów

Depilacja laserowa nóg.

Depilacja laserowa przyda się każdemu kto marzy o swobodzie i komforcie gładkiego ciała. Golenie się za pomocą popularnych metod np. jednorazową maszynką może spowodować zapalenie mieszków włosowych, przy którym pojawiają się zaczerwienienia i świąd. Ale to nie jedyne powody, dla których depilacja laserowa pach, ramion, nóg, pośladków, pleców czy bikini jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem.

Laser do depilacji Vectus – technologie
Technologia Jak działa?
Czytnik Skintel Automatyczne dobieranie mocy – zwiększona skuteczność i bezpieczeństwo
Fototermoliza selektywna Lepsza efektywność
Advanced Contact Cooling Poprawa komfortu podczas zabiegów, zmniejszenie ryzyka poparzeń

DEPILACJA LASEROWA – NAJWAŻNIEJSZE PLUSYDepilacja alserowa bikini.

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który wymaga powtórzenia, jednak ilość i częstotliwość serii jest korzystniejsza niż twoje dotychczasowe golenie. Wystarczy przyjść na zabieg 4-6 razy w odstępach od 4-10 tygodni. Praktycznie już po pierwszej dawce lasera widać różnicę, co mobilizuje do kontynuacji i oczekiwania najlepszego efektu.

Depilacja laserowa chroni przez wspomnianym zapaleniem mieszków, jest bezpieczna i dla naskórka, i dla wszystkich narządów. Oczywiście wcześniej trzeba dokładnie zapoznać się z tym na czym polega depilacja laserowa. Przeciwwskazania muszą zostać uwzględnione przez specjalistę, ponieważ w trakcie zabiegu dochodzi do uszkodzenia macierzystych komórek włosa. Są to:

 • ciąża.
 • okres laktacji.
 • kuracje hormonalne.
 • zachorowania na raka.
 • problemy skórne – infekcje, alergie, blizny.
 • kuracje antybiotykowe.

WRASTAJĄCE WŁOSKI TO TEŻ PROBLEM

Nie tylko zapalenia, ale i wrastające włoski okazują się problemem. Sięgając po depilator elektryczny, wosk czy maszynkę, mamy nadzieję, że uzyskamy idealny efekt. W praktyce na skórze pojawiają się czarne kółeczka, które są po prostu skręconymi, niewyrośniętymi włosami. W wyniku każdorazowego podrażniania skóry, staje się ona gruba i wysuszona – to dlatego włosy nie przebijają się na zewnątrz. Można oczywiście starać się rozwiązać problem za pomocą aptecznych środków (np. z kwasem mlekowym), ale najkorzystniej zadziała depilacja laserowa.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE EKSPERTÓW

„Depilacja laserowa opinie ma pozytywne nie tylko wśród pacjentów, ale także medyków. Po wykluczeniu przeciwwskazań, jest całkowicie skuteczna i bezpieczna.” –  mówi Marta Włodarczyk, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Wokół zabiegu urosło wiele mitów dotyczących np. bólu lub częstych powtórzeń. To informacje, z którymi trzeba się rozprawić. Pacjenci przychodzący do kliniki na konsultacje są otwarci i nastawieni na rezultaty, ale zapominają o ostrożności, którą trzeba zachować po laserowym usunięciu owłosienia. Wśród najważniejszych zaleceń wyróżnia się:

 • ograniczenie gorących kąpieli – najlepiej zamienić na prysznic.
 • zmniejszenie aktywności fizycznej.
 • zrezygnowanie z wizyt na pływalni, w saunie lub w solarium.
 • zrezygnowanie z opalania się.
 • zrezygnowanie ze stosowania dezodorantu, jeśli sprawa dotyczy pach.

Laserowa depilacja powinna być wykonana na ciele, które ma naturalny kolor – bez śladów świeżej opalenizny.

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI? CZY TO TYLKO DYSKOMFORT?Depilacja laserowa nóg.

O tym czy depilacja laserowa boli nie mówi się zbyt wiele, a jednak warto podkreślić, że odczuwalny jest głównie dyskomfort. Jego stopień natężenia zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego progu odczuwanego bólu i wrażliwości danego miejsca. Depilacja laserowa bikini okaże się bardziej nieprzyjemna niż np. praca głowicy przy ramionach.

Nie oznacza to natomiast, że wywoła ból. Ogólnie przyjmuje się, że laser jest na tyle wygodny, że nie trzeba stosować znieczulenia. Mężczyźni mają z natury grubszą skórę, więc ta wrażliwość będzie mniejsza niż u kobiet. Samo działanie lasera nie trwa dłużej niż 30 minut, a w niektórych przypadkach zaledwie 5 minut. To wystarczająco krótko, by skóra nie została nadmiernie obciążona.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – JAKIE MA CECHY?

Laser do depilacji Vectus jest najpopularniejszym modelem, który wybiera się na całym świecie. Robią to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najważniejszym atutem jest połączenie technologiczne: Skintel, Photon Recycling i Advanced Contact Cooling. Skintel jest czytnikiem, który może zmierzyć poziom melatoniny pacjenta.

Dzięki otrzymaniu danych, dopasowuje się odpowiednie natężenie sprzętu. Advanced Contact Cooling ochładza ciało, ale temperatura jest cały czas kontrolowana, przez co nie może dojść ani do nagrzania, ani do przechłodzenia. Z kolei Photon Recycling dba o poprawne wykorzystanie energii światła odbijanego od skóry.

Efektem jest nie tylko zaoszczędzenie energii, ale też usunięcie większej ilości włosów. Depilacja laserowa z firmą Vectus przynosi korzyści w postaci gładkiej skóry, a w konsekwencji większej pewności siebie i lepszego samopoczucia. Komfort jaki chcemy osiągnąć mając zupełnie gładkie ciało, jest już możliwy do osiągnięcia. Wystarczy przyjść do kliniki i porozmawiać ze specjalistą.