Zabiegi ujędrniające skórę od A do Z

gładka skóra pośladków

Jędrna skóra to pragnienie każdej kobiety. Jednak z wiekiem jej jędrność ulega obniżeniu. Spowodowane to jest procesami starzenia, wahaniami wagi, ciążą. Szczególnie trudne jest ujędrnianie skóry po odchudzaniu oraz ciąży. Rozciągnięta skóra nie jest w stanie skurczyć się w odpowiednim tempie, powodując nieestetyczne, obwisłe fałdki.


Jak ujędrnić skórę?

W drogeriach dostępne są różne preparaty i przyrządy, których stosowanie na celu ujędrnienie skóry. Wiele z nich ma znikome działanie, które jest raczej profilaktyczne niż lecznicze.
Są one polecane przy małej utracie jędrności. Przy dużej wiotkości skóry należy zastosować specjalne zabiegi ujędrniające, które można wspomóc stosowaniem tych kosmetyków.
W obecnych czasach coraz bardziej pożądane jest to, aby szczęśliwe mamy w niedługim czasie po porodzie, miały idealnie gładkie i jędrne ciało (tak jak przed porodem). Jedyną metodą jest odpowiednia pielęgnacja profilaktyczna w czasie oraz zabiegi ujędrniające brzuch po ciąży.

Należy pamiętać, że ujędrnianie skóry jest procesem czasochłonnym – poprawa wyglądu skóry nie zawsze jest widoczna zaraz po zastosowaniu kremu czy wykonaniu zabiegu.

Najlepsze zabiegi na ujędrnianie skóry twarzy i ciała:

Cellu M6 Integral – Endermologia

Podczas zabiegu wykonywany jest głęboki masaż za pomocą odpowiedniej głowicy z rolkami. Rozbija ona komórki tłuszczowe, a także pobudza skórę do regeneracji, sprawiając że staje się gładsza i jędrniejsza.

Maximus

W czasie zabiegu skóra podgrzewana jest do 60°C. Upłynnia to nagromadzoną tkankę tłuszczową, ułatwiając jej usuwanie. Działanie ujędrniające polega na pobudzeniu wytwarzania kolagenu i elastyny dzięki impulsom elektrycznym.

Pollogen Legend

Podczas tego zabiegu wykorzystywane jest działanie wielopolowe. Zabieg działa jednocześnie na mięśnie, tkankę tłuszczową, skórę i naskórek. Powoduje to intensywne usuwanie toksyn z tkanek i redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie ciała.

Karboksyterapia

Polega ona na wykorzystaniu efektu, jaki powoduje podanie dwutlenku węgla w głąb skóry. Polepsza się krążenie oraz natlenowanie tkanek napływającą krwią bogatą w tlen. Skóra jest lepiej odżywiona, co przekłada się na jędrności i gęstości skóry.

Należy pamiętać, że wymienione zabiegi nie mogą być jedyną metodą walki z cellulitem. Satysfakcjonujące rezultaty otrzymamy tylko wtedy, gdy dołączymy do zabiegów odpowiednią dietę, ćwiczenia oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków antycellulitowych. Nawet najbardziej zaawansowany zabieg na cellulit nie zadziała, jeśli zostanie zastosowany samodzielnie.
Aby zabiegi dały w pełni zadowalające efekty, należy je wspomóc odpowiednią, codzienną pielęgnacją w domu. Używanie odpowiednich kosmetyków, dieta, wysiłek fizyczny są sojusznikami w walce o jędrną i napiętą skórę.

Masz dodatkowe pytania? Już dzisiaj umów się na darmowe konsultacje w Clinica Cosmetologica.