Laserowa depilacja – hit czy kit?

Marzec to ostatni dzwonek na to, aby uporać się z problemem nadmiernego owłosienia dzięki laserowej depilacji. W momencie kiedy nasze ciało nie ma jeszcze tak dużego kontaktu ze słońcem jak latem możemy pozwolić sobie na zabieg usuwania włosów laserem. Zabieg ten świetnie sprawdza się u osób, które borykają się z podrażnieniami po tradycyjnych metodach depilacji. Zapalenie mieszków włosowych to jeden z czynników, który wpływa na podjęcie decyzji o depilacji laserowej. Zaczynając swoją przygodę należy zorientować się o potencjalnie poniesionych kosztach depilacji laserowej. Metoda ta nie należy do najtańszych, jednakże kilka zabiegów gwarantuje spokój z depilacją przez długi okres czasu. W zależności od okolic, które chcemy wydepilować cena podstawowa może zaczynać się od 200 zł. Decydując się na usuwanie owłosienia laserem musimy także liczyć się z tym, iż jest to proces wieloetapowy i często zabieg ten należy powtórzyć kilkukrotnie aby osiągnąć oczekiwane efekty.

Jeżeli zapoznaliśmy się z ceną zabiegów, musimy przyjrzeć się temu czy nie posiadamy przeciwwskazań do depilacji laserowej. Zazwyczaj zabieg depilacji laserowej (o którym szerzej tutaj: http://vectusgdynia.pl/) Vectus w Gdyni ten zaleca się osobom z tendencją do wrastających włosków, co wiąże się z powstawaniem stanów zapalnych skóry. Zaletą depilacji laserowej jest długotrwałe pozbycie się całkowitego lub niemal całkowitego owłosienia w wybranych miejscach. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu jednakże, aby były one trwałe zabieg musimy ponowić w kilku sesjach. To, ile zabiegów będziemy potrzebować zależy od naszego organizmu. Duże znaczenie ma tutaj gęstość i trwałość włosów a także miejsce, które depilujemy.

Żeby nie było tak kolorowo, przed zabiegiem musimy poznać się z przeciwwskazaniami do depilacji laserowej.  Występuje wiele czynników przez które, nie możemy poddać się zabiegowi i są to m.in. opalona skóra, przyjmowanie leków światłouczulających, nowotwory, infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze występujące w miejscach, które chcemy depilować oraz ciąża.

Większość niezdecydowanych osób zastanawia się czy depilacja laserowa boli. I tak i nie. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko uwarunkowane jest od nas samych. To czy odczuwamy ból podczas zabiegu zależy od wrażliwości naszej skóry, odporności na ból czy okolic, które depilujemy. Według opinii osób, które zdecydowały się na laserowe usuwanie włosków, zabieg ten wywołuje jedynie umiarkowany ból, delikatne pieczenie lub szczypanie. Więc czy krótkotrwałe uczucie dyskomfortu nie jest warte poświęcenia dla długotrwałej gładkości naszego ciała?

Dobrze, przejdźmy do sedna sprawy. Kiedy jesteśmy już zdecydowani, nie posiadamy przeciwwskazań do depilacji laserowej, a cena usuwania owłosienia laserem jest nam niestraszna to od czego zacząć przygotowania do zabiegu?

Ważne jest, aby wieczorem w dzień poprzedzający zabieg, wygolić maszynką miejsca przeznaczone do zabiegu gdyż destrukcja włosa jest najbardziej efektywna, kiedy jest on w fazie wzrostu. Ponadto, powinniśmy zaprzestać usuwanie włosków depilatorem, woskiem czy pęsetą nawet miesiąc przed zabiegiem. Musimy także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry oraz nie możemy złuszczać naskórka kremami ani mechanicznie. Przeprowadzona analiza skóry i włosów ma na celu wykluczenie ryzyka oparzenia po depilacji laserowej.  Już Po 2-3 tygodniach odrastające włoski po prostu wypadają ze względu na zniszczenie cebulek włosowych.

Innowacyjna technologia dostępna w coraz większej ilości gabinetów kosmetycznych to genialne rozwiązanie dla osób, dla których nadmierne owłosienie to ogromny dyskomfort. Laserowa depilacja przy użyciu urządzenia Vectus jest skuteczna a zarazem bardzo bezpieczna dla każdego koloru skóry i różnego rodzaju włosów. Dzięki świetnej technologii moc i parametry zabiegu laserowego usunięcia owłosienia dobierane są indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.

Bezpośrednio po przebytym zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Odradza się także korzystania z solarium, saun oraz gorących kąpieli. Ponadto wskazane jest korzystanie z delikatnych, łagodzących kosmetyków, odstawienie kosmetyków na bazie spirytusu, leków złuszczających, oraz ziół.

Reasumując, depilacja laserowa to świetna opcja dla osób chcących pozbyć się na dobre zbędnego owłosienia. Laserowe usunięcie włosów zapewnia trwały efekt gładkości i delikatności skóry a sam zabieg wiąże się jedynie z niewielkim bólem oraz co może być dla niektórych wadą – nieco wyższymi kosztami.

Cały zakres na stronie salonu Clinica Cosmetologica w Gdyni