Nowoczesne metody walki z cellulitem – endermologia


Mówi się, że cellulit jest jedną z najczęściej występujących niedoskonałości skóry – występuje aż u 85% kobiet. Jest to problem natury estetycznej, skóra z cellulitem nie wygląda zbyt korzystnie. Wraz z wciąż wzrastającą potrzebą niwelowania tego rodzaju dysfunkcji, powstały innowacyjne sposoby, dzięki którym możliwa jest skuteczna walka. To między innymi endermologia, którą wykorzystuje się coraz częściej w gabinetach kliniki estetycznej oraz gabinetach dermatologicznych.

 

Na czym polega zabieg endermologii?

 

Endermologia do złudzenia przypomina tradycyjny masaż ręczny, przy czym zabieg odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia z rollerami, które rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz. To właśnie ono imituje nacisk, jaki stosowany jest siłą rąk w czasie wykonywania klasycznego masażu.

Skuteczność endermologii jest tym większa, że urządzenie wytwarza specjalne podciśnienie a pacjent musi założyć na ciało specjalny kombinezon – to przez niego masowany jest dany obszar skóry. Wizyta w gabinecie nie wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem pacjenta. Ten nie odczuwa bólu, nie pojawiają się powikłania, zabieg jest w pełni bezpieczny. Co więcej, endermologia może być wykonywana na każdej części ciała, najczęściej stosuje się ją na pośladkach, udach oraz brzuchu.

Każdy zabieg trwa średnio 30 minut a dla zadowalających efektów należy wykonać ich około 10, w równych odstępach czasu – lekarze uznają, iż idealnie jest przeprowadzać 2 zabiegi tygodniowo a po skończonej kuracji powtarzać jeden, chociaż raz w miesiącu dla utrzymania efektów.

 

Czy każdy może korzystać z endermologii?

 

Niestety, usuwanie cellulitu przy wykorzystaniu tego nowoczesnego urządzenia nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniem jest między innymi ciąża, tendencja do żylaków i skóra naczynkowa oraz choroby i infekcje skórne. Przed terapią, pacjent odbywa wizytę kwalifikującą do zabiegów, podczas której wykluczane zostają wszelkie przeciwwskazania.

 

Na jakie efekty można liczyć?

 

Wykorzystanie masażu wraz z podciśnieniem zdecydowanie wpływa na leczenie cellulitu. Skóra staje się gładka i idealnie jędrna.

Endermologia, poprzez odpowiednie uciski fałdów skórnych pobudza metabolizm, redukuje tkankę tłuszczową rozbijając ją na drobne cząsteczki, które z kolei wydalane są wraz z kałem, wpływa na procesy wytwarzania elastyny i kolagenu, usprawnia przepływy krwi i limfy. Ciekawostką jest również fakt, iż masaż mięśni przyczynia się do zwiększonego tempa uwalniania organizmu ze zbędnych toksyn.